Coaching oparty na Empatii

To autorski projekt kształcenia coachów opracowany dzięki połączeniu kompetencji coachingowych oraz filozofii Porozumienia bez Przemocy, praktyki empatii i mediacji NVC.

Ten intensywny kurs przygotowuje do samodzielnego prowadzenia sesji coachingowych, a także wykorzystywania narzędzi coachingowych do wzmacniania relacji w środowisku zawodowym, osobistym i rodzinnym. To możliwość, aby doświadczyć transformującej mocy połączonych metod i wprowadzić je do swojego życia. Program dedykowany jest osobom znającym Porozumienie bez Przemocy, które chcą rozwijać swoje umiejętności pracy z klientami w podejściu coachingowym.

Porozumienie bez Przemocy to metoda komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, empatii, poszanowaniu własnych potrzeb oraz potrzeb innych osób. Jej sednem jest postawienie na pierwszym miejscu kontaktu – zarówno z samym sobą, jak i innymi osobami. To działanie w oparciu o założenie, że potrzeby wszystkich nas są uniwersalne i ważne, a dążenie do wzajemnego ich zrozumienia sprzyja porozumieniu i budowaniu relacji z szacunkiem dla indywidualizmu każdego człowieka.

Coaching jest metodą wspierania w osiąganiu celów, rozwoju i uczeniu się umożliwiającą odkrywanie, poszerzanie oraz efektywne wykorzystywanie swojego potencjału skierowane na realizowanie celów zawodowych i osobistych. Cechą podejścia coachingowego jest fakt, iż cała praca i pełnia sukcesu jest dziełem osoby coachowanej, dzięki czemu buduje ono poczucie sprawczości i wiary w swoje umiejętności. Narzędzia coachingowe skutecznie umożliwiają wprowadzanie w życiu zmian, których pożądamy.

Dostawca: Szkoła trenerów sp. z o.o.
Data ważności: 06/27/2024