Mariusz Dłużak

Akredytowany coach
Data ważności akredytacji: 1970/01/01
Miejscowość: Gliwice
Telefon: 698716885
Strona www:
Adres email: m.dluzak@theCoaching.pl

Akredytowany coach Izby Coachingu, certyfikowany coach Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, terapeuta w terapiach krótkoterminowych: Racjonalnej Terapii Zachowania oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, psycholog biznesu, przedsiębiorca i manager. Ukończył wiele szkoleń związanych z psychoterapią gestalt, psychoterapią poznawczo-behawioralną, treningiem umiejętności psychospołecznych oraz maindfulness. Konsultant metody MaxieDISC diagnozującej style zachowania ludzi, zespołów i organizacji oraz praktyk metody Points of You®.
W obszarze biznesowym pracuje w sektorze MŚP, w którym każdy kryzys lub proces intensywnych zmian i transformacji po stronie firmy oddziałuje na przedsiębiorcę i jego życie prywatne. W sytuacji odwrotnej, w kryzysach czy zmianach w życiu prywatnym, trudności negatywnie wpływają na zarządzanie, planowanie i podejmowanie decyzji w organizacji.

Zakres specjalizacji: work-life balance, stres, osobowość właściciela i jej oddziaływanie na własną firmę, wizerunek właściciela a wizerunek firmy, rozwój i innowacyjność w przedsiębiorstwie, kryzys firmy a kryzys właściciela – i odwrotnie, zarządzanie zespołami, przywództwo.

W obszarze coachingu osobistego praca jest ukierunkowana na wspieranie pozytywnych zmian w życiu Klienta. U podstaw tego założenia leży przekonanie, że reorganizacja w jednych obszarach życia ma także pozytywny wpływ na inne jego sfery. Na przykład korzystne zmiany w życiu zawodowym mogą przyczynić się również do wzrostu zadowolenia w życiu osobistym.

Zakres specjalizacji w life coachingu: budowa pewności siebie, umiejętne korzystanie z własnego potencjału, praca z nawykami i ograniczającymi przekonaniami, motywowanie siebie, poprawa relacji lub umiejętność ich nawiązania i utrzymania, realizowanie swoich pasji, radzenie sobie ze stresem, wprowadzenie w życie jakiegoś projektu lub pomysłu, osiąganie większej równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, planowanie działań, które krok po kroku przybliżą Klienta do realizacji jego celów oraz utrzymanie jego zaangażowania.

Autor projektów dla biznesu: “Grupowy coaching przywództwa dla managerów, właścicieli firm, liderów stowarzyszeń” oraz “Grupowy coaching przedsiębiorczości metodą Action Learning dla osób planujących otworzyć własną firmę”.

Projektów rozwojowych: cyklu warsztatów dla mężczyzn “Ministerstwo Męskości!”, serii warsztatów dla par “Warsztaty otwarte dla par wszelkich bez wyjątku” oraz grupowej interwizji dla coachów.

Swoją pracę poddaje superwizji u akredytowanych superwizorów Izby Coachingu oraz International Coach Federation.

Rodzaje coachingu: Umiejętności, Biznesowy, Kariery, Osobisty/Życiowy, Zespołu, Grupowy